HAKKIMIZDA

Kabacalı Yönetim Danışmanlık; bir çocuğun hayaliymiş. Her bir bireyin umut olduğuna inanan ve insanların emeği ve mutlulukları ile dünyanın olduğundan daha iyi bir yere dönüşebileceğine inanan bir kız çocuğu. İnsanların hayatlarına farklı bakabilen, haberleri farklı yorumlayan, yaşanan olaylara tepkileri farklı olan bu çocuğun hassas ve narin hayal dünyası büyüdükçe değişerek gelişmiş.

Kötü olayların yaşandığı, yanlış kararların alındığı mutsuz ve başarısız insanların yaşadığı hayatı görmeye başlamış. Mutsuz hayatlar toplumu değiştirmiş, aileleri dağıtmış, hayatları tek porsiyonluk ve tekil kılmış. İnsanın var olduğu ve dokunduğu her şey değişmiş ama umut hala insanmış. Genç bir kız olduğunda dahi; kendisi için yaptığı tüm bilgi birikimi, eğitim, kişisel gelişim hatta okuduğu kitaplar bile bu hayali gerçek kılmak içinmiş. İnsanları, hayatları, işleri daha iyi tanımak; bilmek ve aynı zamanda bu deneyimin gücü üniversite diplomasından daha değerliymiş onun için. Bu yüzden çocuk sayılacak yaşta, 17 yaşında çalışmaya başlamış. Yıllarca birçok ünvan ile birçok farklı iş sektöründe çalışmış, binlerce insan tanımış. O genç kız birey olarak sahip olduğu bilgi ve farklı bakış açısı ile birçok hayata dokunarak onları dönüştürmüş ve daha iyi kılmış. Bunun verdiği mutluluk ve başarı hazzı kazanılan her bir kuruştan daha değerliymiş. Hayalini gerçekleştirmek ve daha fazla hayata dokunabilmek için yeterli birikimi maddi ve manevi topladıktan sonra hayatlarına dokunduğu insanları bir araya getirerek bu şirketi kurmuş ve uzmanlıkları ile kusurlu yahut eksik olan her örgütü değiştirmeye ve iyileştirmeye başlamışlar. 

Bu küçük kız çocuğu şu an genç bir kadın. Üçüncü lisans eğitimini tamamlıyor, dünyayı dolaştı, yüzlerce kültürü tanıdı, farklı iş sektörlerinin devleri ile tanıştı ve halen değişimi insan için ve insanla, temelinde mutlu olmak için tasarlamaya devam ediyor. Sadece artık yalnız değil. Toplumsal ve örgütsel değişimi; bilim, hukuk, ekonomik, teknoloji ve tüm diğer boyutları ile kurgulayan uzman bir aile kadrosu var.

Değişim, kaçınılmaz bir gerçeklik. Dünya her döndüğünde içindeki tüm yaşamlar değişiyor. Çalıştığımız işler, kullandığımız telefonlar, yaşadığımız sokak, aile ilişkilerimiz… Değişimlerin merkezinin insan olması ve bireyin kararları ile oluşan hayatlarda nasıl bir iyileştirme olabilirdi ki? Kim olduğumuzu ve ne istediğimizi bilmek bizi geleceği düşünmeye zorlayacak ve istediğimiz hayatlar için kararlar almaya başlayacağız. Başarılı bir yönetim; değişimi kabullenmek, onu yönlendirmek ve uygulanabilir kılmak ile başlar. Her bir birey, her bir örgüt, her bir toplum için farklı bir dönüşüm uyarlanır. Alışılmışın dışında bir hizmet anlayışı ile yeni bir sektör oluşturduk. Kimsenin göremediği çalışan eksikliklerini görebilir, krizleri fırsata çevirebilir, bireyi eğitebilir ve yönetim şekillerini uluslararası standartlar seviyesine çıkartabilir hale geldik. Kendimizi geliştirmeye ve sürekli eğitime inandık, uyguladık ve halen devam ediyoruz.

Günümüzde yaşanan değişim toplumumuz, kurumlarımız ve şirketlerimiz açısından engellenmez bir süreç. Bu süreci salt başarı ile tamamlamak ve sürekli olumlu dönüşüm ile insan merkezli kurgulamak hedefimiz. Bir insanın bakış açısına değiştirmek, bireyin gördüğünü ve onun dokunduklarını değiştirir.

SAYFAYI PAYLAŞIN