BLOG

Mülakat Eğitimi

14 Mart 2017 Salı


İnsan kaynakları yönetimi sistemi gelişmiş olan şirketler de dahil olmak üzere bütün işverenler için çalışma dünyasında mülakat hala en fazla önem verilen aday tanıma uygulaması ve sürecidir. Adayla fiziksel, düşünsel ve duygusal bir araya gelişle yaşanan süreç, işe alım kararı verilmesinde %70-%80’lik bir etkiye sahiptir. Bu nedenle mülakat aday için öncesinde hazırlanmayı ve hazırlıklı olmayı gerektiren bir özellik taşımaktadır.

Özellikle öğrenciler, yeni mezunlar ve mülakat tecrübesi az olan kişiler için en kritik nokta, iş arama sürecinde mülakat aşamasına gelindiğinde bu sürecin nasıl yönetilmesi gerektiğine ilişkin bilginin yetersiz yada hiç olmadığına dair tereddütlerin var olmasıdır. Mülakat sürecinde nasıl davranılması gerektiği , vücut dilinin nasıl kullanılacağı ve vereceği mesajların neler olduğu, kıyafetin ne olması gerektiği, ne tarz sorular yada beklentilerle karşılaşabileceğine ilişkin belirsizlikler ve hazırlıksız olma durumu olası bir iş fırsatını kaçırmaya kadar gidebilmektedir.

Kabacalı Akademi, sizlere bütün bu soru ve sorunlara yanıt bulmanız ve mülakat sürecinde kendine güvenen bireyler olabilmeniz için fark yaratan özgeçmiş hazırlamada dikkat edilmesi gereken konulardan başlayarak mülakata uzanan yolculuğu başarılı bir şekilde yönetebilmeniz için alanında yetkin uzmanlar ile üç aşamalı bir eğitimi paketi sunmaktadır.


Eğitim Başlıkları ve Eğitmenlerimiz :

  • “Yaratıcı bir CV Nasıl Olur? Nasıl Hazırlanır?”
    Yrd. Doç. Dr. Cemile ÇETİN / Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi
  • “Mülakatta Beden Dili”
    Soncay KABACALI / Kabacalı Yönetim Danışmanlığı Genel Müdürü
  • “Mülakat Simülasyonu”
    Tuğçe TUBAN / Janoschka Izmir IK Uzmanı

Eğitim Tarihi: 18-19 Mart 2017

Eğitim Yeri: Folkart Towers B Kule Business Center

Eğitim Saatleri: 11:00 – 15:00 (Toplam 8 saat)

Eğitim Bedeli: 200.00.- TL (KDV dahil değildir)

Katılımcı Sayısı: Maksimum 8 kişi

Katılımcılara,katılım sertifikası verilecektir.

Detaylı Bilgi, Eğitime Katılım ve Kayıt için;

E-posta: info@kabacalimanagement.com - Telefon: (0232) 290 93 29

SAYFAYI PAYLAŞIN